57. otázka: Jsou věci nové, jak bylo zaslíbeno?/21.2.13/

57. otázka: Jsou věci nové, jak bylo zaslíbeno?

K.F.

Dobrý večer pane Fritz, mám pro Vás jednu malou otázku, před 80 lety nám Pán přinesl Poselství, ve kterém nám několikrát připomíná, že všechno musí být nové. A když všechno, tak si myslím, že do toho můžeme zahrnout politiku, ekonomiku, průmysl, školství, zdravotnictví, vzájemné vztahy, rodinné vztahy, atd. Myslíte si, že v dnešní době po těch 80 letech je v těchto zmíněných odvětvích opravdu něco nové? Nebo alespoň v některých? Předem děkuji za odpověď, a přeji pěkný večer. K.F.


zf

Ano, mnohé bylo zaslíbeno, ale také mnohé se nesplnilo. Musíme hlavně zdůraznit, že se nesplnilo to, kde byla nutná nějaká spolupráce lidského ducha. Můžeme klidně říci, že NIC se nestalo nové, protože nedošlo k závěrečné pozemské očistě, při níž měli odejít ti lidští duchové, kteří nejsou vnitřně ochotni se změnit /…to je veliké množství populace, kdysi více, jak polovina a dnes…?/. S nimi samozřejmě není taková výstavba možná. Nejdříve tedy měli odejít nepoučitelní a tím i nepoužitelní, a to do úrovní, kde nadále mohou žít ve svém oblíbeném životním stylu, který vede do rozkladu. Z takto oddělené temné a tím i nepoužitelné úrovně měli být vytaženi bytostní, aby nemuseli trpět v rozkládající se hmotě. Na zemi měl nastat nový řád, kde by se plnila jen vůle Boží. Tím by bylo zajištěno, že vše bude jiné-nové a správné. Tomuto měl vládnout na zemi žijící Syn Člověka a po jeho pozdějším odchodu vždy jen nejvyšší prastvořený, nazývaný Nositel meče /tedy vykonavatel Slova/. Tento zde však měl a mohl působit jen za podmínky, že před tím bude vše očištěno a nově vybudováno Synem Člověka. Protože se tak nestalo /myslím tím zde v nejhrubší hmotnosti/, nic není nové a také nové být nemůže, a to ani, kdyby se sem inkarnoval onen zmiňovaný prastvořený, jak o tom sní někteří čtenáři, nebo ho dokonce vidí mezi sebou. Bez očisty a výstavby samotným, na zemi žijícím, Synem Člověka je toto vše nemožné, protože jedině On měl potřebnou nejvyšší sílu a v Něm byla zakotvená do hmoty. Vzdálené působení z jiných úrovní již nikdy nemůže dodat takovou sílu a tak spojenou do hmoty. Co z toho vyplývá, nechám na každém čtenáři.


Reakce pan KF:

Dobrý den pane Fritz, děkuji za odpověď na mou otázku. V době Pánově, ale i v době současné – opravdu se nedá říci, že se v lidském duchu něco změnilo k lepšímu. Jedině snad bdělý čtenář Poselství, s myšlenkou na zákony, které nám dal Pán, při jejich naplňování, je si neustále vědom toho, že by se měl snažit o to, aby to staré a nepotřebné pro ducha odložil a snažil se o nové působení podle Boží vůle. Máte pravdu, že se současnou společností není nová výstavba možná, přesto že se lidé z Hnutí Grálu snaží pomáhat alespoň tam, kde vidí i malou snahu o poznání slova Pánova v jeho Poselství. Všichni lidé očekávají, že se něco musí stát, že už to takto nejde dál, jenže samo se asi nic nestane, pokud sami lidé nezmění své působení ve všem, ale hlavně v rodinách, tam je základ pro změnu k lepšímu, a k dobru. Ještě jednou děkuji za Vaši velmi znalou odpověď, a přeji pěkný den

 

 • Kalendář příspěvků
  Květen 2024
  Po Út St Čt So Ne
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031