47. otázka: Bytostní již neformují nic negativního…/4.1.13/

47. otázka: Bytostní již neformují nic negativního…

Už několikrát jsem se setkal s názory čtenářů, kteří došli k tomu, že dnes bytostní, kteří mají na starosti formování útvarů lidského chtění, již neformují žádné temné útvary, tedy žádné fantómy ani démony. K tomuto závěru se dopracovali na základě výroku ze závěru přednášky Duše putuje.


zf

Zkusme si představit, že by to tak skutečně bylo, jak se někteří domnívají. Jestliže by bytostní již neformovali tyto útvary, ale jen ty pěkné, ač bychom žili špatně, pak by vlastně přestaly fungovat základní Boží zákony. Bez těchto útvarů by nebylo ani zpětného působení a to ještě selektivně. Tedy působení by bylo, jen kdyby člověk udělal dobrou věc, při špatné…jako by se nic nestalo. Takže veškerý výchovný efekt, na němž je mimo jiné postaven i náš vývoj, by byl pryč. Už bychom se nemohli poučit ze svých chyb, my bychom ani nepoznali, že to chyby jsou. Kde by byla spravedlnost? Hříšník by byl bez viny a správně žijící lidé by byli obtěžování těmi druhými s vědomím, že těm se nic nestane nejen zde na zemi, ale ani později… Tak si myslím, že by to k ničemu dobrému nevedlo… Když si výrok přečteme pozorně, jistě si povšimneme budoucího času, tedy, že se to teprve má stát a ne, že už se to tak děje. Dále na tuto větu navazuje další, která říká, že z oddělených temnot bude bytostné současně vytaženo. Chápu to tedy tak, že nejprve musí nastat oddělení temného, nepoučitelného od světlejšího, polepšitelného a teprve v tom odděleném a temném nebudou bytostní tvořit a to žádné útvary, ani dobré, ani špatné, protože budou v tohoto prostředí vytaženi. A v tomto odděleném bude probíhat rozpad všech forem, protože již nebudou obnovovány činností bytostných. To se ovšem musí stát i v tomto druhu hmoty, i zde musí nastat oddělení použitelného od nepoužitelného, protože jinak by žádná harmonie nebyla možná. Samozřejmě ani žádná výstavba, protože, pozemsky řečeno, co by jedni postavili, ti druzí by ihned s potměšilou škodolibostí rozbili… Jelikož všude kolem sebe vidíme, že se zlému daří výborně, lepší pod tím sténá – je jisté, že zde rozdělení temného světlého nenastalo. Jistě v oblasti myšlenek a chtění je rozdělení patrné, ale zde musí vše proběhnout až do nejhrubší hmotnosti, nemůžeme tuto zemi z dění vydělit. Jak bylo řečeno, že většina lidí na tuto zemi nepatří a proto zde, přes různé snahy jednotlivců, zůstávají zakořeněny všechny špatné mechanismy, které napomáhají, aby bylo prostředí stále více oddělené od Boha.


Reakce paní JP

Dobrý den pane Fritz, domnívám se, že není možné, že by bytostní stále nefungovali jako doposud, to by přestala existence vůbec, a přestaly fungovat všechny zákony. Ještě ta doba nenastala. Vůbec mně něco tak nelogického nenapadlo, ovšem každý uvažujeme jinak, proto je dobré, že jsou tyto stránky, které jste otevřel.

 

 • Kalendář příspěvků
  Květen 2024
  Po Út St Čt So Ne
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031