26. otázka: Studium Božích zákonů/14.7.12/

26. otázka: Studium Božích zákonů

 

Několikrát jsem od čtenářů slyšel tento dotaz: V PG jsou vyjmenovány tři základní zákony stvoření, zákon stejnorodosti, tíže a zpětného působení. Někteří čtenáři apelují na to, že bychom tomuto tématu měli věnovat více pozornosti a hledat v PG další zákony, které jsou tam uvedeny. Je nutné si tyto zákony vypisovat z PG do nějakého souboru, aby se je člověk naučil. Skutečně by se to tak mělo dělat, je to tak správné?


zf

Správné? Těžko může člověk druhému říkat, jak má co dělat. Každý máme svoji cestu, svůj vlastní způsob, jak po ní jít. Určitě je správné se zabývat Poselstvím a hledat v něm odpovědi. Jistě v něm není zbytečně psáno, že jen čtením se ničeho nedosáhne, je potřeba nějaké jiné, hlubší činnosti. K metodám jsem se již vyjádřil v jiné otázce, nyní bych se zmínil o jiné věci, která se zdá v tomto smyslu velmi důležitá. Nebudu mluvit o jiných, ale o sobě. Také cítím, že je velmi důležitá znalost těchto zákonů, protože věřím, že jen ten, kdo podle nich žije, si nevytváří bolestné zpětné působení a současně je stále zralejší a jeho vývoj zdárně pokračuje. Jenže v tomto uznání zákonů musí být především jejich pochopení a to jsem zatím nikde, ani u sebe příliš nezaregistroval. Když si povšimnete rozhovorů čtenářů, nebo i svých výroků, zjistíte, že jen opakujeme, co jsme si v PG přečetli a to včetně tam uvedených příkladů…např. k zákonu stejnorodosti – tak se spřátelí kuřáci, pijáci, ale i lidé ušlechtilejších zájmů… Chybí mi, jiné, další příklady z praktického života a tím nemyslím, že vyjmenujeme další skupiny lidí, ale spíše úplně jiné příklady z jiných rovin žití. Ani mne nikdy nenapadlo něco úplně jiného a přitom je jisté, že tyto zákony fungují ve všem, jejich mnohotvárnost by nám měla dát látku k téměř nekonečným postřehům a poznatkům, ale… A tak si říkám, že se nám, přes veškerou snahu nepodařilo prokopat k vlastní podstatě PG k jádru. Čteme, opakujeme, ale asi dost nechápeme, protože nemáme své vlastní poznatky vycházející z přijetí principů popsaných v PG, ale současně zpracovaných ve vlastním osobním životě. Toto zjištění mne docela mrzí a připadá mi to, že se nacházíme v jakési strnulosti popsané ve stejnojmenné přednášce. Ani u různých přednášejících jsem nezaznamenal žádný mimořádný posun, který by ukázal, že jsme v tomto poznání Boží vůle pokročilejší. V PG je jistě mnoho dalších pojmů, které jsou nazvány jako zákony a i já jsem si je vypisoval, ale po několika letech zjišťuji, že si je stejně nepamatuji. Snažil jsem se tedy o přijetí rozumem, setřídění a registraci, ale můj duch z toho mnoho nepřijal, protože jinak bych k tomu měl plno prožitků a postřehů. Má-li tedy někdo takovéto své vlastní postřehy neopsané z PG, pokud rozšířil pro sebe pochopení těchto zákonů do různých odvětví, oborů a rovin lidského bytí…a chce-li se o to s námi podělit, pak to vítám a budu rád, když mi napíše a své postřehy pošle. Budou-li takové, pak je zde rád uveřejním, aby se naše poznání rozšířilo.
Na podporu snah o pochopení těchto zákonů si dovolím, ač to běžně nedělám, jeden citát z PG: Moji posluchači se musí snažit, aby hlouběji a obsáhleji sledovali působení zákonů v jejich nutné činnosti a to hlavně zákona stejnorodosti, zpětného působení a tíže. Nechť je promyslí všemi směry a hledají v nich všechny jemnosti….

 • Kalendář příspěvků
  Květen 2024
  Po Út St Čt So Ne
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031