O T Á Z K Y   P R O   Ž I V O T

Motto: Lidé mají sice Slovo, ne však pochopení. A to je přece to hlavní ve všech věcech. Když chybí pochopení, pak ani vědění nic nepomáhá! /Všudypřítomnost/

196. Přednášky ke Slavnosti Letnic – 2 /27.5.17/

Přednášky, které mi připadají vhodné k těmto dnům a nejsou pro někoho známé:

9. Veliká bolest jde všemi zeměmi

 

S tupým tušením stojí nyní všichni lidé před něčím nepochopitelným. Pokud ještě mohou tušit, to jest cítit. Volám ještě jednou ke konečnému procitnutí z divokého víru nesnesitelně prázdné povrchnosti! N a p o s l e d y !

Klidně na to může být výsměch a posměch odpovědí. Brzy však zmlkne a choroba těžce srazí všechny posměváčky.

A když všechny lidi zachvátí zvolna úzkost, pak nechť se pokusí, aby se ještě očistili kličkami selhávajícího mozku. Mohou se spolehnout na školskou moudrost, na kterou se tak často odvolávali, mohou vzít své řády, své tituly, pocty, slávu lékaře, kazatele, soudce a státníky! Také všechno zlato a vše, co se domnívají ještě mít! Mohou jít také k těm, kteří se falešně nechají nazývat vůdci a proroky, anebo jimi býti chtějí. – Mohou je prosit o pomoc na důkaz jejich poslání – to vše nezmění ani o vlas to, co přijít musí. Neboť všechno pozemské vědění, všechna lidská síla a moc žije jen v jejich představách, není ničím před Bohem. Bude odvanuta tentokrát všechna havěť temna! Roztříštěna všechna lidská domýšlivost!

Ti řídcí však, kteří chtějí slyšet, nechť slyší: Nákaza může zuřit jen tam, kde jí k tomu byla uvolněna cesta. Zátopa nestoupá ani o píď výše, než předem jí bylo určeno. Oheň z klína země a z oblaků nešíří svou zkázu ani o píď dále, než smí. Bouře zuří svou určenou cestou. A když dosud pevná země kolísá, když řítí se hory, nové vyvstávají, když celé pruhy země řítí se v sutiny… nic neděje se bez pevného vedení Božské vůle! To budiž vám útěchou.

Abdruschin Letnice 1929

 • Kalendář příspěvků

  Březen 2018
  Po Út St Čt So Ne
  « Úno    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031