O T Á Z K Y   P R O   Ž I V O T

Motto: Lidé mají sice Slovo, ne však pochopení. A to je přece to hlavní ve všech věcech. Když chybí pochopení, pak ani vědění nic nepomáhá! /Všudypřítomnost/

166. Přednášky pro tyto dny č. 1 /25.12.16/

166. Přednášky pro tyto dny č. 1

Pokračuji ve svém plánu, zveřejnit, při příležitosti Slavností, málo známé přednášky, které u nás zazní.

Nyní tedy ta, kterou budeme vzpomínat o Předslavnosti Zářící Hvězdy:

Přednáška je ze sborníku – Abdrushin – Přednášky, části přednášek, prohlášení a dopisy /Brno 2007/

60. Jestliže vy, nositelé kříže…

Jestliže vy, nositelé kříže, se trvale v nitru nezabýváte Svatým Slovem, nejste v nitru neustále zaměřeni k vysokému cíli, nikdy tohoto cíle nedosáhnete. Nechtějte si křečovitě vynucovat čistotu v myšlenkách, ale namáhejte se svým citem, abyste postoupili dál. Pomoci vás obklopují, potřebujete se jen na ně zaměřit a uchopit pomáhající ruce.

Vy však stále a stále znovu stavíte před velký úkol své malé „já“, místo abyste si nejprve uvědomili svou povinnost vůči svému BOHU. Strachuji se o vás, neboť vidím vaši neschopnost a vidím, že vám často chybí dobré chtění, jinak byste mě mohli mnohem, mnohem lépe následovat. Místo toho musím já pomáhat vám. Ještě jste vůbec nepoznali, o co jde.

Každý obyvatel a každý návštěvník Svaté Hory je pro mne zatížením místo pomocí. O sobě samých si myslíte, že jen vy máte velké čisté chtění a ti ostatní nikoli…! Ne, vy všichni jste ještě omotáni temnem, místo abyste byli naopak spojeni se Světlem. Já jsem vám otevřel bránu ke Světlu, ale vy zůstáváte stát na místě, místo abyste kráčeli kupředu.

Jen málo, velmi málo z vás se namáhá následovat mě. Ostatní nositelé kříže však, kteří se sami dostatečně nenamáhají, je označují za nesprávně stojící. Často jsem nevýslovně smutný a zoufalý, neboť vidím, že vám nemohu pomoci. Vy sami musíte poznávat, sami se namáhat, sami jít kupředu. V tom vám nikdo nemůže pomoci. A toto vědomí je pro mne hrozné. Cožpak velká oběť mého OTCE má být opět marná? Jak a čím vás mohu konečně probudit? Cožpak nikdy neprocitnete?

Mohu vás jen varovat, ale pomoci vám nemohu. Má být vaší vinou ztraceno celé lidstvo?

Avšak těm nemnohým, kteří se poctivě snaží, mohu říci: Nositel kříže, který splňuje, nemusí již zpět na tuto Zemi.

Volám vás do posledního boje. Chopte se duchovního meče a bojujte za svou vlastní záchranu a za záchranu veškerého lidstva.

Láska BOHA a moje modlitba jsou s vámi:

Otče, pomoz těm, které jsem povolal, a pomoz také těm, kteří přišli zásluhou povolaných. Nenechej je zase klesnout do temna, nedovol, aby velká oběť byla marná!

 • Kalendář příspěvků
  Červen 2018
  Po Út St Čt So Ne
  « Dub    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  252627282930