O T Á Z K Y   P R O   Ž I V O T

Motto: Lidé mají sice Slovo, ne však pochopení. A to je přece to hlavní ve všech věcech. Když chybí pochopení, pak ani vědění nic nepomáhá! /Všudypřítomnost/

154. Přednášky ke Slavnosti Čisté Lilie – 3 /4.9.16/

154. Přednášky ke Slavnosti Čisté Lilie – 3

 

Jako při minulé Slavnosti, chci i dnes dát možnost těm čtenářům, kteří jsou otevření a nejsou dogmatičtí. I mezi nimi budou takoví, kteří uvítají přednášky, které nebyly zařazeny přímo do knihy Poselství, ale autor je proslovil k povolaným. Z nich můžeme i dnes čerpat velmi mnohá poučení a poznání. Všechny uvedené přednášky jsou určeny k těmto dnům Slavnosti Čisté Lilie/7.9/ a u nás budou v tento den vzpomínány.
Třetí přednáška pro den před Slavnosti:

15. Předslavnost Slavnosti Lilie

Připravte se nyní všichni ke Slavnosti Čisté Lilie, a budete v modlitbě ve Světle Boha Otce.
Nejjemnější, nejčistší duchové zahalí se Jeho silou a působí dolů do hmotnosti, aby uvili zahradu světlých květů, do níž nepřijde nic, co by bylo nečisté, ani žádné záchvěvy ani žádná myšlenka.
Přichází paprsek Světla shůry v předvečer svaté Slavnosti, který pronikne obloukem a proudí požehnání síly z Božského, aby se naplnila touha lidských duchů po Prasíle čistého ženského principu z pramene ducha.
Ke trůnu Božské Vůle na zemi je připojena tato svatá Prasíla, k výstavbě zaslíbené říše, jako doplněk mužského principu ve Stvoření. Od rozštěpení na muže a ženy, tedy během výstavby Stvoření samotného z Boží Vůle mohl duch následovat tento vysoký praobraz síly jako mužskou a čistotu a něžnost jako ženskou darovanou a přijatou sílu.
Touha lidí po čistotě, nalézala celou dobu sílu v modlitbě, a ona vytvářela představu, ze které vznikl kult. Ale lidstvo od pádu do hříchu zůstávalo stále jen lpět na vnějších představách, které strhly s její touhou čistou Boží sílu do prachu, formujíc obraz a podobenství, které si jako tretku pověsili a tancovali kolem ní, neboť lidstvo musí všechno zkřivit a strhnout dolů, pokud tato touha bude setrvávat v pocitech. Boží vůle opět v soudu uvolňuje cestu k citu ostrou ranou meče, který odřízne trnitý zmatek rozumu a poskytne opět možnost čistého vzestupu vašich duchovních plamenů.
Jak dospějete ke Světlu, tak v prožívání ducha vám bude dáno živoucí slovo a bude působit jen požehnání, jako živoucí dar skrze spojení se Světlem ve vás. Tak můžete požívat živoucí chléb a všechno to, co spočívá ve vašem duchu!
Opět proudí skrze Čistou Lilii síla ze Světla k pozemskému ženství, tak nepokřivená jako před pádem do hříchu. Buďte toho pamětliví, je to vám znovu daný, čistý dar, o který se lidstvo v ženství pokušením lehkomyslně připravilo.
Tento klenot prožít, abyste ho dosáhli a podrželi, to je úlohou nového pozemského ženství!
Nedělejte si žádný obraz a podobenství; neověšujte se pozlátkem stejně jako primitivní národy, ale prožívejte a žijte zbožně čistotě a věrnosti, které vyzařujíce na vás shora ušlechtilé ženské ctnosti vzbuzují ve vás jen čistotu a tak pomáhajíc, získávají pro vás bohatství.
Panny, ženy a matky, žijte v této Boží síle, kterou vám Jeho Vůle milostiplně poskytla.
Amen!

 

 • Kalendář příspěvků
  Červen 2018
  Po Út St Čt So Ne
  « Dub    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  252627282930