O T Á Z K Y   P R O   Ž I V O T

Motto: Lidé mají sice Slovo, ne však pochopení. A to je přece to hlavní ve všech věcech. Když chybí pochopení, pak ani vědění nic nepomáhá! /Všudypřítomnost/

150. Přednáška 2 k tématu Očista /31.8.16/

150. Přednáška 2 k tématu Očista

MÉNĚ ZNÁMÁ PŘEDNÁŠKA

K 6. prosinci 1932

Mocné dění Světla uskutečnilo se v roce, který nyní končí! I kdyby důsledky z toho pro vás ještě nebyly pozemsky znatelné, tak se přesto duchovně uskutečnily a jemnohmotně se již splňují. – Počátky tohoto duchovního dění byly ale ve svých prvních vybaveních již také hrubohmotně celosvětově pozorovatelné.
Mnoho duchovních bojů bylo již vítězně vybojováno, jiné jsou v plném proudu. Bojovníci Světla hledí ostražitě na vás, nositele kříže; neboť vy máte pomáhat všude na zemi dobýt vítězství Svatého Světla. Proto také držte věrně stráž, abyste spolu se silnými bojovníky Grálu, kteří působí v jemných hmotnostech nad astrální úrovní, jasným, čistým, na vysokou věc směřovaným myšlením, bojovali ve správném smyslu a mohli být úspěšní v obraně před plížícími se temnotami!

Legie duchovních pomocníků a bojovníků Světla vám stojí v přenádherném splnění ve službě Grálu po boku, stále připraveni zasáhnout tam, kde jim k tomu budou dány možnosti. Možnosti k tomu – poslouchejte to přesně – dáváte vy svými myšlenkami! – Nečinně musí stát všichni silní bojovníci, jestliže vy, kteří žijete ve hrubohmotném těle, jim vašimi myšlenkami nedáváte možnost bojovat a zakročit! Neboť duchovní bojovníci a pomocníci vás potřebují jako prostředníky, protože pro ně samotné existuje ke hrubohmotnosti nepřekonatelná propast.

Vaše myšlenky se vytvářejí činností hrubohmotného mozku. Myšlenky jsou proto z jemnější a nejjemnější hrubohmotnosti formované kanály, které do této hutné hrubohmotnosti vedou a tuto zasahují. Duchovní pomocníci a bojovníci mohou zasáhnout v této hrubohmotnosti jen skrze záření těchto kanálů a tak přivést k uskutečnění, co vy myslíte. To je vědomě zesílený akt, který z těchto pomocníků vychází. Všichni pomocníci, kteří slouží Grálu, ale mohou obdržet přirozeně spojení jen s takovým zářením, které vychází ze smyslu povinností služby pro Grál. Oni mohou tedy působit hrubohmotně jen skrze vaše myšlenky, pokud tyto jsou čisté, plné síly a jasné a jsou namířeny k vaší vysoké úloze. Jen tam mohou potom nasadit svou silnou pomoc. Uvažte to dobře! Dejte si tu námahu, abyste celý smysl tohoto objasnění pochopili, a potom poznáte, jak vaše odpovědnost narůstá do nezměrna. Tak mnozí z vás sílu, která vám mohla být dána, nenechávají zářit dále tak, jak je to nutné. Museli byste dnes již pro všechny ke Světlu usilující působit pozemsky jako zářící magnety na této Zemi!
Ujasněte si to! Neboť nyní to zasáhne všechny v tom váhající! Avšak nechápejte tato slova v malém, úzkém smyslu; neboť není to chtěno tak, abyste s námahou nepřetržitě to a ono promýšleli ve slovech a větách. Ne, jen při těchto věcech musíte zůstat pevní. Nepotřebujete se v myšlení vyjadřovat slovy, jako u modlitby! Máte být bdělí, to znamená, být si vždy vědomi nebezpečí! Nikdy nezapomeňte, že nepřátelé vás všude sledují. Napjatý buď každý nerv ve vyciťování nebezpečí, přicházejícího od vašich bližních, chtějících zlo, a od duchů z onoho světa. Buďte vyzbrojeni, buďte jako pevná stěna. Vždyť živoucí Světlo je jako ocelová stěna, která přibližováním zesiluje váš tlak, až luciferské temnoty budou nakonec doslova rozdrobeny a rozmělněny jako mezi dvěma ocelovými stěnami. –
Vy, nositelé Svatého kříže, musíte vědět, že ti, kteří vám chtějí pomoci, jsou často skrze vás proto napadáni nenávistnými temnotami, tak jak jsem byl jimi slepě napadán a také již Syn Boží Ježíš. – Tedy pozemsky bude Božské Světlo na zemi působit skrze věrnou službu nositelů kříže. Těm opakovaně nespolehlivým milionům lidí, kteří se snaží ve smyslu Boží vůle žít a touží po pravém lidství a svobodě ducha – pomůže nalézt jejich cestu ke Světlu vážné hledání a opravdové poznání. – Když Světlo nenalezne ve vás postačující pevnou oporu na zemi, vznese se do té jemnohmotné výše, kde získá bezpečné kotviště. Proto vytvořte věrný ochranný val kolem mého pozemského těla, které je ještě tak citlivé jako syrové vejce, tedy velmi lehce zranitelné. Byl jsem vám tím z nejvyššího Světla doslova dán do rukou. –
Jen vaší věrností a láskou ve službě může být ještě zachráněno před duchovní smrtí také mnoho Světlo hledajících, kteří by jinak museli být ztraceni, protože jsou příliš slabí v duchu, aby se bez vaší pomoci sami ze sebe ještě v pravý čas probudili. Je proto vaší nejvyšší úlohou, jako vzory předcházet celé pozemské lidstvo ve službě PÁNU! Tím nesete obrovskou odpovědnost, ale také tu nejnádhernější ze všech povinností! – Buďte zářným příkladem v celém svém bytí; neboť tím můžete vystavět most a býti těmito mosty pro mnoho pravdu hledajících lidí, kteří vás tiše očekávají. Osud celého pozemského lidstva je tím ve vašich rukou! – Neberte to proto tak lehce!
Avšak kdo se již více nechce probudit ze spánku svého duchu, ten je nyní nenávratně ztracen. Nikdo a nic jej potom více nezachrání před pádem do hrůzyplné propasti rozkladu.
Vy, nositelé Svatého kříže, ale kujte zbraně světlých činů a vyzbrojte se k velkému duchovnímu boji! Když jen na okamžik nebudete tak bdělí, jak to síla Světla požaduje, může být celá duchovní bitva zde ohrožena, jakož také jednotliví nositelé kříže jako bojovníci! – Pokud takto v pevném chtění k dobrému plni síly působíte ve SLOVĚ a věrně sloužíte PÁNU všech světů, je úspěch a vítězství všude s vámi! Děkuje v pokoře BOHU za jeho milost, že smíte být účastni na výstavbě jeho nové říše zde na Zemi, díky nevyčerpatelné síle jeho pomáhající Svaté lásky!
Amen

 

 • Kalendář příspěvků
  Červen 2018
  Po Út St Čt So Ne
  « Dub    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  252627282930